Nowoczesna architektura : Wtyczka kopalni: Dydaktyczna architektura podziemna

Brandon Mosley The Mine Plug, autorstwa niedawnego absolwenta Louisiana Tech, Brandona Mosleya, bada innowacyjną technikę zawłaszczania nieistniejącego już szybu kopalnianego w niegdyś kwitnącym mieście Picher w stanie Oklahoma.
Miasto, które osiągnęło szczyt w populacji liczącej prawie 20 000 ludzi w czasie boomu górniczego w latach 1900-tych, od tego czasu poniosło nieuniknione skutki takich ekologicznie destrukcyjnych działań.
Zaprojektowany jako superfundat w 1981 roku przez EPA, stan Oklahoma rozpoczął oferowanie wykupów dla rezydentów w 2005 roku.
Pozostałości po latach wydobycia ołowiu i cynku pozostawiły góry odpadów nazwane.
Czatem.
na peryferiach miasta, jak również skażonej wody i ponad 14 000 podziemnych pustek zagrażających stabilności miasta powyżej.
Czytaj więcej po przerwie.
Projekt Mosleya proponuje muzeum hybrydowe, które nie tylko angażuje się, ale obejmuje też bliznowaty krajobraz, wprowadzając procesyjny wlew cyrkulacyjny do jednej z opuszczonych kopalni.
Architektura nad ziemią jest względnie skromna, gdy towarzyszy jej komplementarny wielopiętrowy stos odpadów wydobywczych.
odzwierciedlając ogromną ilość materiału, który został wykopany pod miastem.
Ogród ruin położony w sąsiedztwie szybu głównego wieży, który rozciąga się nad ziemią, przypomina o niegdyś kwitnącej działalności, która zajmuje najbliższe otoczenie.
Tunel wejściowy spuszcza gości na niewielką rampę, budując oczekiwanie na główne wertykalne doświadczenie.
Główna procesja odbywa się w spiralnym, pionowym wale, w którym znajdują się ściany z historycznymi obrazami poświęconymi miastu Picher i jego dobrze prosperującej gospodarce.
.
Brandon Mosley W dolnej części szybu cyrkulacyjnego, pod dachem opuszczonej pieczary, zwisającej pod dachem opuszczonej pieczary, wystawia się oszklona sala widokowa z panoramą 360 stopni.
Dalsze powiększanie przestrzeni to kamera obscura, która wyświetla obrazy krajobrazu nad wydrążonymi ścianami podziemnej kopalni.
mocne przypomnienie niszczących skutków górnictwa przemysłowego i nieodłącznych następstw dla krajobrazu i całych społeczności.
Zobacz więcej tego projektu tutaj, a także na BLDGBLOG.
.
Brandon Mosley
[patrz też: taśma bentonitowa, szamba plastikowe cena, projekt domu parterowego z płaskim dachem ]

Powiązane tematy z artykułem: projekt domu parterowego z płaskim dachem szamba plastikowe cena taśma bentonitowa