Magazyn architektoniczny : Dead Sea Resort & Opera House / Accent Design Group

Głównym założeniem Accent Design Group w Dead Sea Resort & Opera House jest stworzenie ośrodka, który naturalnie łączy się w tym specjalnym miejscu, dzięki temu, że obszary zabudowane w naturalny sposób łączą się z otoczeniem, tworząc w krajobrazie tarasy.
Te tarasy lub pasy zawierają pojedyncze jednostki mieszkalne, wśród naturalnego / sztucznego krajobrazu palm i basenów wodnych.
Chodzi o to, aby mieć coś, co w jak najmniejszym stopniu narusza doświadczenie Morza Martwego, a to zapewniłoby antidotum na inne panujące idee podmiejskich obiektów rekreacyjnych, które tworzą całkowicie sztuczne otoczenie.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Tarasy zaczynałyby się na najniższym poziomie, podnosząc się w kierunku górnej platformy, gdzie projekt styka się z autostradą.
Tam, na górnej granicy terenu, dwa elementy służą do zakotwiczenia projektu i sygnalizowania jego obecności na autostradzie: hotelowej i operowej.
przegląd 02 Pierwszy element wyróżnia się podstawową geometrią prostokątną, a drugi łamie się, aby umożliwić bardziej ekspresyjną artykulację programu.
Ogólnie rzecz biorąc, celem jest stworzenie projektu, który w jak najmniejszym stopniu wkracza, dyskretnie wpasowuje się w otoczenie i wyróżnia się wrażliwością na miejsce .
przegląd 03 Architekt: Accent Design Group Lokalizacja: Morze Martwe, Jordania Główny Architekt: Elie Abs Zespół projektu: Aline Fadous, Charbel Karam, Petia Ratzov, Nagham Tabaja Konsultant projektu: Elie G.
Haddad Projekt Powierzchnia: 45 000 m2 Typ: Hotel & Resort
[podobne: ile kory na m2, olx turek, schody na poddasze mało miejsca ]

Powiązane tematy z artykułem: ile kory na m2 olx turek schody na poddasze mało miejsca