Budownictwo wczoraj i dzis : Nauka z Ricardo: nieopublikowana niedawna rozmowa z Ricardo i Victorem Legorreta Carlo Ezechieli

W pamięci Ricardo Legorreta (7 maja 1931 r.
– 30 grudnia 2011 r.), Carlo Ezechieli (doktorat, adiunkt w architekturze politechniki w Mediolanie, główny architekt CE-A) opowiedział nam swoją historię odkrywania pracy Ricardo Legorreta i jego niedawnego wywiadu z Ricardo i jego synem, Victorem Legorreta.
Pierwszy kontakt z dziełem Ricarda Legorreta nastąpił w 1998 roku.
Oczywiście znałem jego nazwisko, szczególnie z powodu krytycznego regionalizmu Kennetha Framptona.
pism, ale właściwie nie wiedziałem wiele o jego architekturze.
Pewnego dnia zdarzyło mi się odwiedzić Camino Real Hotel w Meksyku DF, który według moich gospodarzy był czymś, co trzeba było zobaczyć, chociaż nikt z nas nie wiedział, co zaprojektował architekt.
Byłem całkowicie zaskoczony.
Wejście, niezwykła przestrzeń, zostało wypełnione dźwiękiem i ruchem niekonwencjonalnej fontanny, która przypominała fale oceanu.
Wnętrze było ogromnym, zdumiewającym, introwertycznym i niezbędnym tłumaczeniem monumentalnych przestrzeni Pre-Hispanic.
Byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się później, że ten bardzo współczesny budynek pochodzi z 1968 roku i został ukończony, gdy Legorreta nie miał nawet 40 lat.
Nie miałem wielu okazji, by spotkać się z Ricardo na osobności, ale uważam, że kilka spotkań, które odbyliśmy, było wystarczający, aby nauczyć się czegoś naprawdę ważnego od niego w kategoriach etyki, podejścia do pracy i, ostatecznie, stosunku do życia w ogóle.
Ricardo Legorreta był autorem niesamowitych dzieł i był wielkim innowatorem właśnie dlatego, że potrafił się poruszać i orientować sam siebie, z pełną swobodą, w ramach współrzędnych kultury i tradycji, które znał głęboko i do których czuł się całkowicie.
Robił to zawsze unikając.
Architekta.
dziwaczne i niepotrzebne fale mózgowe i pamiętanie.
nie brać siebie zbyt poważnie ..
Zbiór wartości, zbyt często zapomnianych, które wynikają z jego narracji w tym wywiadzie i który znajduje pełną ciągłość w swoim synu Victorze.
Jego śmierć, 30 grudnia, pozostawia głębokie poczucie smutku i straty.
Kontynuuj czytanie dla ekskluzywnego wywiadu Ezechieli z Ricardo i Victor Legorreta.
Jak opisałbyś swoją pracę za 30 sekund.
Biblioteka San Antonio w Teksasie / Zdjęcie: John W.
Schulze via flickr – http://www.flickr.com/photos/gruenemann/.
Używany pod patronatem Creative Commons Ricardo Legorreta: Z mojego punktu widzenia praca to przede wszystkim pasja, pasja polegająca na tworzeniu przestrzeni poprawiających jakość życia ludzi, co sprawia, że czują się szczęśliwe.
Jest coś w stylu.
Rustykalnym.
Definicja architektury, bardzo mi się podoba i mówi coś w stylu: dobra architektura to coś, co sprawia radość zarówno panu, jak i chłopowi.
Victor Legorreta: Zgadzam się.
Myślę, że najważniejsze dla nas jest tworzenie przestrzeni, które są w stanie wywołać emocje.
Jak myślisz, jakie są główne cechy tworzenia architektury w Meksyku.
RL: Niezwykłą osobliwością Meksyku jest ten rodzaj oporu przeciwko powstawaniu wyspecjalizowanych profesjonalnych projektantów.
Jestem przekonany, że charakter.
Wyspecjalizowanego.
architekt, od architekta wnętrz po architekta krajobrazu, jest czymś, co wynika bardziej z oferty handlowej, która jest często fikcyjna, niż prawdziwa.
W rzeczywistości wszystkie one są niczym więcej niż niszami pracy, która ma bardzo długą historię: która projektuje przestrzenie.
Z powodu tej rynkowej i pieniężnej logiki zakończyliśmy się zapominaniem wielu podstawowych wartości: jak mówimy w Meksyku.
Se nos fué la mano.
(eng.
Daliśmy się ponieść).
Jak rozwija się twoja praca.
RL: Nie powiedziałbym, że stosujemy konkretną metodę.
Jednakże opracowujemy setki modeli w różnych skalach, praca jest w ciągłej ewolucji i, po wstępnej dyskusji, możemy przeprowadzić ją we względnej autonomii, kierując się racjonalnym uzasadnieniem wolności i szacunku.
VL: Właściwie, po tym, jak obejrzeliśmy stronę i skupiliśmy się na głównych zagadnieniach projektowych, zajęliśmy 2 lub 3 tygodnie, aby opracować filozofię dla projektu, celowo unikając rozpoczęcia projektowania.
W końcu uważam, że aspekty związane z materiałami i technologiami stają się dla nas coraz bardziej istotne.
Jakie są twoje główne wpływy.
RL: Na pewno kultura meksykańska, nie taka jak w przypadku architektów, ale raczej w kraju.
Oczywiście jest Louis Kahn, a teraz wiemy, że Mies Van Der Rohe też nie był zły, niemniej Meksyk ma niewiarygodne aspekty, od pracy i rzemiosła, po kolor, po sposób, w jaki ludzie świętują.
Krótko mówiąc, naszą inspiracją nie jest meksykańska architektura, ale ludzie.
Mówiąc o inspiracji, interesujący, ale bardziej aktualny fakt pochodzi z ponad 30-letniej przyjaźni z Richardem Rogers.
Razem, kilka lat temu, wzięliśmy udział w konkursie na wieżę
[przypisy: zadaszenia tarasów, ile kory na m2, szamba plastikowe cena ]

Powiązane tematy z artykułem: ile kory na m2 szamba plastikowe cena zadaszenia tarasów