Budownictwo i architektura : Pangolin House: Vision for Future House w Tajlandii / Pitupong Chaowakul, Wattikon Kosolkit i Yupadee Sutvisith

Stan powodzi Wizja Pitupong Chaowakul, Wattikon Kosolkit i Yupadee Sutvisith dla przyszłego tajskiego domu to architektura, która składa się z różnych poziomów odpornych segmentów.
Obejmuje to stuprocentową odporność z pomieszczeniami umożliwiającymi zalanie wodą całego obszaru bez powodowania uszkodzeń.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Poziom gruntu to pół-przestrzeń mieszkalna łącząca się z odkrytym tarasem, gdzie skóra domu może się otworzyć, pozwalając domowi zharmonizować się z wodą w czasie sezonu powodziowego i wykonać ekspozycję, jak pożądane w porze suchej.
Górny obszar to główny obszar życia i odpoczynku, który jest podniesiony i skręcony, zapewniając cień dla pomieszczeń poniżej.
stan wieczorny Skórka domu pangolin składa się z inteligentnych okien składających się z tysięcy okien zaprogramowanych przez inteligentne oprogramowanie, które mogą kontrolować poziom otworów w zależności od warunków klimatycznych wraz z właścicielami.
testamenty.
W przypadku zalania, pełna skóra na poziomie gruntu może być całkowicie otwarta, aby woda mogła przedostać się przez nią, aby uniknąć strukturalnych uszkodzeń.
suchy stan Średni i najwyższy poziom.
okna wykonane są z panele słonecznego uczulonego barwnikiem, który jest jutro technologią do wytwarzania energii, w której ogniwa słoneczne używają kolorowego barwnika zamiast krzemionki.
Przeźroczystość paneli słonecznych pozwala zastąpić rolę tradycyjnych okien szklanych.
Dzięki tej przyszłej technologii dom Pangolin może dostarczyć wystarczającą ilość energii elektrycznej do przetrwania w razie katastrofalnej sytuacji awaryjnej.
diagram 01 W przyszłości prawdopodobne jest, że klęski żywiołowe będą coraz bardziej nieprzewidywalne, dlatego nigdy nie będziemy pewni, jak wysoko będzie się znajdowała woda.
Dlatego dach jest elementem odłączalnym, który może stać się awaryjnym elementem pływającym, gdy woda stanie się zbyt wysoka, aby mieszkańcy mogli przeżyć w domu.
W normalnej sytuacji jest to taras na dachu z ogrodem dla mieszkańców, który może być przyjemną zieloną ucieczką w czasie powodzi, kiedy mieszkańcy nie mogą opuścić swoich domów.
diagram 02
[hasła pokrewne: olx turek, wędzenie szynek, grunty niespoiste ]

Powiązane tematy z artykułem: grunty niespoiste olx turek wędzenie szynek