Architektura 21szego wieku : Transit Oriented City Dongtan Central Business Master Plan / Ojanen Chiou Architects + Grupa SWA

Dzięki uprzejmości Ojanen_Chiou Architects + grupa SWA Zaprojektowany przez SWA Group z Ojanen Chiou Architects LLP, centralny plan biznesowy Dongtan o powierzchni 157 hektarów znajduje się w sercu Dongtan City: nowego centrum miejskiego położonego zaledwie 30 km na południe od Seulu w Korei Południowej.
Strefa rozwoju znajduje się na dawnej równinie rolniczej, która została przejęta przez różne zastosowania przemysłowe.
Ograniczona przez rzekę na zachód i górzysty teren na wschodzie, ta strefa jest przecięta przez główny korytarz transportowy łączący Seul z południowymi częściami kraju.
U podstaw rozwoju znajduje się centrum tranzytowe, które będzie obsługiwać szybkie i metropolitalne stacje kolejowe łączące się z dwumodalnym (autobus + tramwaj) systemem tranzytowym, oraz dalekobieżne i miejskie autobusy, ustanawiające Dongtan City jako główny regionalny tranzyt centrum.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Pozostała część programu obejmuje place publiczne, budynki biurowe, kampus korporacyjny, funkcje handlu detalicznego, hotele, szkoły i różne obiekty kulturalne.
Zainspirowany lokalną rodzimą ekologią, układ jest skonstruowaną odpowiedzią na naturalny przebieg wody, gdy przemieszcza się od wyższych do niższych wysokości.
Tkanina miejska jest zorganizowana przez szereg zielonych stref utworzonych wokół systemu cieków wodnych przemierzających teren, wnosząc ogólne wrażenia miejskie z silnym poczuciem natury poprzez tworzenie naturalnych korytarzy światła, powietrza, flory i fauny oraz zapewniając wiele otwartych przestrzenie do wypoczynku i rekreacji.
Dzięki uprzejmości Ojanen_Chiou Architects + SWA Group Ich projekt definiuje otwarte przestrzenie, które wykorzystują zasoby naturalne przed założeniem sieci ulicznych tworząc palce zielonych pasów łączących wzgórza po wschodniej stronie i nadrzeczne od zachodu.
Infrastruktura krajobrazowa podąża za unikatową topografią terenu i hydrologią i staje się częścią integralnego systemu gospodarki wodnej.
Dzięki uprzejmości Ojanen_Chiou Architects + SWA Group W celu stworzenia węzła transportu publicznego, zapewniają one dobrze zintegrowany system pociągów, metra, tramwajów i autobusów, aby przyciągnąć korporacje, mieszkańców, dojeżdżających do pracy i turystów.
Projekt promuje także sieć pieszych i rowerowych z blokami przystosowanymi do ruchu pieszego, wygodne chodniki, ciągłe fasady ulic z arkadami i trójwymiarowe połączenia na ruchliwych skrzyżowaniach.
Zaproponowali także rozwiązania kompaktowe i mieszane o równowadze rozwoju wysokiej gęstości (FAR 5-8) z 36,5% otwartych przestrzeni, które są rozproszone po całym terenie i łatwo dostępne.
Dzięki uprzejmości Ojanen_Chiou Architekci + grupa SWA Ojanen_Chiou architekci LLP pomagał SWA w ogólnych koncepcjach planowania i strategii, zapewnił studia masowe, wytyczne architektoniczne i koncepcyjne projekty architektoniczne dla centrum tranzytowego i różnych obiektów.
site plan Architekci: Ojanen Chiou Architekci + Grupa SWA Lokalizacja: Dongtan, Korea Południowa Klient: Heerim Group Obszar projektu: 157 Hektary Rok: 2012
[podobne: zjawisko histerezy, projekt domu parterowego z płaskim dachem, projekt domu parterowego z płaskim dachem prysznicowe ]

Powiązane tematy z artykułem: cena za metr malowania projekt domu parterowego z płaskim dachem zjawisko histerezy