Architektura 21szego wieku : Instalacja „Anemone” / Oyler Wu Collaborative

Anemone Oyler Wu Collaborative Anemone to instalacja artystyczno-architektoniczna firmy Oyler Wu Collaborative, której celem jest połączenie doświadczenia estetycznego i zaangażowania dotykowego, kombinacji powszechnie uznawanej poza granicami współczesnego świata sztuki.
Zbyt często instalacje artystyczne uważane są za cenne, prawie święte przedmioty; chociaż mają być cenione za ich estetyczne piękno, oferują niewiele w kategoriach interakcji międzyludzkich.
Innymi słowy, mają być postrzegane, nie odczuwane.
Uznając, że zaangażowanie ludzi jest jednym z kluczowych czynników w tworzeniu bogatego doświadczenia, Anemone został zaprojektowany z myślą o interakcji jako jednym z kluczowych celów projektowych.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Na pierwszy rzut oka utwór ma być postrzegany jako stosunkowo prosty, elegancki przedmiot, z subtelnymi falami, które zawijają jego ściany i gładkie wygięte rogi.
Jednakże, gdy się bliżej przyjrzeć, odkrywa się, że podobnie jak najeżone macki imiennika, morski ukwiecenie, powierzchnia jest właściwie zbiorem tysięcy przezroczystych elastycznych prętów.
.
Oyler Wu Collaborative Każdy z prętów jest wprowadzany do stopniowo zmieniających się głębokości, tworząc efekt falowania.
To pofałdowanie ma wzbudzać poczucie ciekawości, jeśli chodzi o jego konstrukcję, użytkowanie, wrażliwość dotykową i materialne, zachęcając do różnych form interakcji.
Elementy są zaprojektowane z myślą o tej interakcji, obejmują prostą ścianę, która może być szczotkowana, oraz ławki używane do siedzenia.
W centrum instalacji znajduje się element przypominający stół / łóżko, który znajduje się poniżej wspornikowej osłony z włosia.
.
Oyler Wu Collaborative Architects: Oyler Wu Collaborative Lokalizacja: Taipei, Taiwan Team: Dwayne Oyler, Jenny Wu, Chris Eskew, Matt Evans, Richard Lucero, Sanjay Sukie Klient: JUT Land Development Group Rok: 2011
[podobne: projekt domu parterowego z płaskim dachem, olx bytom, ile kory na m2 ]

Powiązane tematy z artykułem: ile kory na m2 olx bytom projekt domu parterowego z płaskim dachem