Architektura i nowoczesne budownictwo – Wimmer Medien Business Center i Urban Development / Atelier Thomas Pucher

MISS3 Wniosek dotyczący Wimmer Medien Business Centre i Urban Development w Linz, Austria, autorstwa Atelier Thomas Pucher, zdobył niedawno trzecią nagrodę w międzynarodowym konkursie zaproszonym.
Ich główną ideą jest stworzenie centralnej przestrzeni publicznej o łącznej powierzchni 33 600 m2, która odzyskuje mistyczne odczucia włoskich piazzasów, oferując elastyczność w organizacji najróżniejszych imprez i działań, takich jak jazda na łyżwach, jarmark bożonarodzeniowy czy kino plenerowe.
Plac ten jest także centralnym punktem życia towarzyskiego budynku, zapewniając przestrzeń na zewnątrz dla biur, znaczącą synergię w obszarze handlowym i poczucie życia miasta w mieszkaniach.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Główną ideą budynku jest elastyczność w zakresie jego funkcji.
Nie tylko łącząc mieszkania, biura i powierzchnie komercyjne w ramach jednego kompleksu, ale także zapewniając strukturę, która pozwala na łatwe dostosowanie poszczególnych jednostek z biur do apartamentów lub odwrotnie, dostosowując się do przyszłych potrzeb budynku i miasta.
Jako plus, obszary mieszkalne oferują w niektórych przypadkach przestrzenie o podwójnej wysokości, aw innych – ogrody na dachu.
.
MISS3 W obszarze biurowym uderzającą cechą jest centralny taras, który może być wykorzystywany zarówno latem jako zewnętrzne wyposażenie biura, jak i strefa socjalna dla klientów i pracowników różnych firm zainstalowanych w budynku.
Dla powierzchni komercyjnych, zainstalowanych w bezpośrednim połączeniu z centralnym placem, projekt odzwierciedla staranne tworzenie różnorodnych przestrzeni, przypominających tętniące życiem stare miasto, z korzyścią rozwoju synergii między życiem, pracą i zakupami.
Kluczową ideą jest wzmocnienie ducha miejskiego stylu życia, w którym życie, praca i rozrywka są mieszane w dużym obszarze miejskim, tworząc prawdziwą regenerację w mieście Linz.
.
MISS3 W centrali Wimmer Medien, głównej firmy, która ma zostać zainstalowana w budynku, program jest dystrybuowany na trzech poziomach i zorganizowany wokół dwóch atriów.
Ideą jest maksymalizacja integracji i komunikacji między wszystkimi częściami budynku.
Redakcja jest symbolicznie wewnętrznym rdzeniem projektu, gdy jest to główna działalność tej firmy.
Rezultatem jest imponująca przestrzeń i wysokiej jakości miejsca pracy.
.
MISS3 Architekci: Atelier Thomas Pucher Lokalizacja: Linz, Austria Zespół projektowy: Thomas Pucher, Klaus Hohsner, Christopher Leitner, Dorota Nagowska, Erich Ranegger, Kamil Rusinek, Hannes Stöffler Klient: Wimmer MedienHaus Gross Powierzchnia podłogi: 33 600 m2 (w tym parking) Powierzchnia brutto: 16300 m2 (z wyłączeniem parkingu) Powierzchnia handlowa: 4350 m2 Biuro: 1680 m2 Obudowa: 5700 m2 Hotel: 4200 m2 Konkurs: 2011, III nagroda w zaproszonym międzynarodowym konkursie Główne materiały: beton, szkło, kamień
[podobne: szamba plastikowe cena, zadaszenia tarasów, produkt wulkanizacji kauczuku ]

Powiązane tematy z artykułem: produkt wulkanizacji kauczuku szamba plastikowe cena zadaszenia tarasów